Historie VMP Motorcycles

Začalo to neoficiálně již v roce 1991, kdy se parta kluků z tehdejší strakonické motocyklové společnosti ČZ dala dohromady, jejich cílem bylo upravovat tehdy dostupné motocykly nejrůznějších značek. Hlavní postavou byl Míra Žižka a právě díky jeho úpravě motocyklu Norton ES 500 uzrála myšlenka, kam dál povedou naše kroky.

Snem v té době byl vývoj a výroba něčeho s motorem H-D, ale to mělo přijít… Někdy v roce 1994 vzrostla poptávka po námi vyrobených vidlicích předních kol typu Springer. V období 1994-1995 se prodalo úctyhodných 14 kusů těchto vidlic a v následujících letech až do roku 2013 postupně dalších 56 kusů.

Firma vzniká oficiálně v říjnu roku 1995 a jejím hlavním programem se stává vývoj a výroba doplňků pro, tehdy nejrozšířenější typ na trhu, Suzuki Intruder 1400 a jeho slabší verze. Prvním setkáním s tehdy těžko dostupným a legendárním strojem Harley-Davidson, a vlastně vůbec s někým, kdo chtěl tuto věc upravit a to s moderním motorem Evolution, se stal rok 1997. Tehdy vznikl historicky první, od nás postavený H-D motocykl osazený Springer vidlicí, v barvě šedého mramoru.

Postupně jak úprav japonských strojů ubývalo a naopak těch amerických přibývalo, bylo rozhodnuto se i nadále věnovat právě té značce ze zámoří. V tomto plodném roce doplnil stav Petr Čížek a tvoří nerozlučnou dvojku až doposud.

Dílnu postupně opouštěly nově vzniklé a kompletně od základu postavené stroje, opatřené originálními názvy: Had, Yellow Bull, Blue Velvet, Czech Bread, Rv-Bike, Bohemia Crystal, Leopard, Vortep a spousta dalších, ale i těch, na kterých se firma třeba jen podílela výrobou a sestavou různých součástí.

118

prodané motocykly Indian

2013

AUTORIZOVANÝ PRODEJ & SERVIS

8

náš tým v Písku a Budweisu

386

vynikající espresso týdně

Indian Motorcycle

Velká změna dorazila v roce 2013, kdy nastala možnost stát se zástupcem znovu vzkříšené firmy Indian Motorcycle. Nebylo to snadné rozhodnutí. Na jedné straně máte spřízněné kamarády jedné značky a na druhé straně máte budovat značku, v budoucnu konkurenční. Nakonec, a nebylo to jednoduché, padlo rozhodnutí stát se zástupcem Indian Motorcycle a být u zrodu nových dealerských sítí po celém světě. Dnes jsme nejstarším dealerem v ČR a zároveň spravujeme v Evropě třetí, a u nás nejstarší, IMRG (Indian Motorcycle Riders Group) klub First Czech.

Na jaře roku 2018 je otevřena prodejna “Indian of Budweis” v jihočeském krajském městě. Tím se tak dovršila spolupráce s dlouholetým podporovatelem firmy Petrem Piskačem, kterého najdete právě tam.

V současné době se činnost soustředí na prodej nových motocyklů Indian Motorcycle s prodejnami Indian Písek a Indian of Budweis. Dílenskou činností je záruční a pozáruční servis motocyklů Indian, úpravy a přestavby, včetně tuningu motorů. Při úpravách motocyklů nabízíme také možnost originálních, i těch nejlepších aftermarketových, doplňků.

Za těch téměř pětadvacet let, bychom rádi poděkovali těm, kteří v tomto období stáli, a většina z nich stále stojí, po našem boku.

VYZKOUŠEJ SI INDIAN MOTOCYKL

ZAPŮSOBIL NA TEBE?
POČKEJ, AŽ HO SÁM OTESTUJEŠ.