Bloody Rose | Indian Scout

Představena na jaře roku 2018.

Přestavba nesla jasné zadání: Vyzdvihnout brutalitu a podtrhnout eleganci. Sériový motocykl se odlehčil od zbytečností a vše začalo od začátku.

Rám je upraven odfrézováním otvorů hliníkového odlitku v přední části a dovybaven o designové doplňky vlastní konstrukce. Změněn mu byl i úhel řízení o pět stupňů vpřed. Plechařina je kompletně tvořena z hliníku o síle 3 mm. Díky tomu všemu mohl motocykl zeštíhlet z původních 245 kilo váhy, na skvělých 228 kg.

Velkou konstrukční změnou je použití jiných kol, místo původních 16ti palcových. Motocykl je osazen koly s pneumatikami, vpředu 120 mm / 21 palců a 240 mm / 18 palců vzadu.

Team

Majitel Jana Vodvářková
Výroba VMP Motorcycles
Klempířské práce Jiří Frühbauer
Motor Scout Sixty
Sání K&N
Zapalování Original+Power Commander V
Výfuky Freedom 2-1
Airbrush Pavel Zborník
Přední vidlice Upside Down Kayaba + brejle VMP
Řidítka+držáky+armatury Rizoma
Rukojeti RSD
Přední světlo LED Custom Chrome
Zadní osvětlení+blinkry 3v1 Highsider
Sedlo Čalouník Hasky
Kola Upravená Breakout
Brzdy Zadní originál, přední Nissin
Brzdové kotouče Milan Slavíček
Obrábění Fred Žižka
Návrh, výkresy, kompletace VMP Motorcycles Písek
Fotografie Francouz ArtMoto.cz

Galerie

© 2019 | Foto ArtMoto

VYZKOUŠEJ SI INDIAN MOTOCYKL

ZAPŮSOBIL NA TEBE?
POČKEJ, AŽ HO SÁM OTESTUJEŠ.

Indian Scout Army

Představen v květnu 2019

Tento stroj vznikl napůl z přání majitele, který u nás zakoupil nový motocykl. Tím se pro nás stal zároveň výzvou o vytvoření co nejvěrnější podoby armádního stroje Indian Scout 500-741 z druhé světové války. S blížícími se oslavami Osvobození Plzně, které se v tu dobu měly konat za týden, to byl nejasný výsledek a spíše převládal názor, že se v termínu pěti dnů, nemůže tato věc podařit. Pár telefonátů, upevnění pozic lakýrníka, obráběče kovů a nás samotných, pro příštích pár dní, a šlo se na to!

Pondělí kompletní rozebrání, příprava a okamžitě na lak. Ihned poté dochází postupně k osazení motocyklu doplňkovými drátěnými koly, prachovkami vidlic, stylovými řidítky s kabely uvnitř. Zatemnění se nevyhlo ani motoru samotnému, včetně svodu výfuků, a tak se lakovalo do černé, co šlo. Mezitím lakýrník bojuje o čas s nanášením vrstev laků, aby ve čtvrtek ráno bylo hotovo.

Povedlo se. A teď rychle nastrojit, zapojit, dodat nádherné retro sedlo, opatřit brašnami, plošinami stupaček a spousty jiných, ač již změněných, či upravených, doplňků. Pátek konečně hotovo! Probíhá rychlý test kolem dílny a hurá do Plzně na Oslavy osvobození americkou armádou.

Team

Majitel Marcel Jogl
Výroba VMP Motorcycles
Motor Scout
Výfuky V-Performance
Airbrush Pavel Zborník
Řidítka Custom Chrome
Osvětlení motocyklu Originál
Sedlo Doplňkové Indian
Stupačky Doplňkové Indian
Kola Doplňková Indian
Obrábění Fred Žižka
Návrh Indian Budweis
Výkresy, kompletace VMP Motorcycles Písek
Fotografie Francouz ArtMoto.cz

Galerie

© 2019 | Foto ArtMoto

VYZKOUŠEJ SI INDIAN MOTOCYKL

ZAPŮSOBIL NA TEBE?
POČKEJ, AŽ HO SÁM OTESTUJEŠ.

SPEEDY WHISTLER

Představen na jaře 2019

Prvotním nápadem, a hlavně výzvou, bylo postavit něco, co ještě nebylo světem spatřeno, na podvozku Indian Scout. Tak vznikl čistý chopper Speedy Whistler. Podvozek posloužil po odstrojení nezměněný, a pak to začalo. Přední vidlice byla opatřena stylovými prachovkami a čelní maskou, upravenou z běžného modelu Indian Bobber. Řidítka dodána z Custom Chrome, nakonec dosti upravena, aby srostla se zbytkem motocyklu.

Kompletní plechařina je tvořena z ocelových plechů při ručním zpracování. Exkluzivní kola byla opatřena od RevTech, i když původně určena pro použití na H-D Softail. Zázrakem bylo, že bez větších úprav pasovala do zadní kyvné i přední vidlice, kde bylo potřeba pouze redukovat ložiska s osy kol. Místo běžných stupaček řidiče byly nahrazeny plošinové stupačky z produkce Indian Motorcycle.

Na originální svody výfuků navazují koncovky v laděném provedení V-Performance. Zadní odpružení bylo nahrazeno jednotkami americké firmy FAR. K čistému vzhledu nakonec i přispělo perfektní lakování ve dvou odstínech, doplněných linkami a logem majitele INDIAN BUDWEIS.

Team

Majitel Petr Piskač alias Híííml - Indian Budweis
Výroba VMP Motorcycles
Klempířské práce Pepa Kolínek
Motor Scout
Výfuky V- Performance
Airbrush Pavel Zborník
Rukojeti Avon
Přední světlo LED Custom Chrome
Zadní osvětlení+blinkry Highsider
Sedlo Čalouník Hasky
Kola RevTech
Obrábění Fred Žižka
Návrh, výkresy Híííml - Indian Budweis
Kompletace VMP Motorcycles Písek
Fotografie Francouz ArtMoto.cz

Galerie

© 2019 | Foto ArtMoto

VYZKOUŠEJ SI INDIAN MOTOCYKL

ZAPŮSOBIL NA TEBE?
POČKEJ, AŽ HO SÁM OTESTUJEŠ.

Indian Scout IRF19

Představen v červnu 2019

Někdy zkraje roku 2018, v našem klubu FIRST CZECH, uzrála myšlenka uspořádat velkou akci. Akci evropského charakteru, pro milovníky a majitele motocyklů Indian. Jedním z bodů, měla být soutěž-tombola o hodnotné ceny. Hlavní výhrou přitom mělo být něco opravdu velkého! A tak vznikl nápad, který odstartoval další projekt na podvozku Indian Scout.V tomto případě bylo dost času, který dal život stroji postupně v průběhu třech měsíců.

Jako základ, posloužil typ Scout Sixty a to ne proto, že je nejlacinějším typem na trhu. Sixty má totiž motor komplet v černém provedení, což byla hlavní podmínka pro začátek. Kola byla původně plánována drátěná a motocykl měl mít vzhled motokrosové motorky let šedesátých. Nakonec se rozhodlo obléci mašinu do Old-School kabátu. Kola jsou upravená původní a osazena pneumatikami, připomínající zlatou éru “šedesátek“. Svody výfuků zčásti ponechány v originále, jen na konci vytažené nahoru, kde jsou navazující koncovky Crusher a tak dotváří brutální vzhled. Hrubé stupačky, crossová řidítka, minimalisticky řešené osvětlení, blinkry a jen ta nejnutnější výbava k jízdě.

Velkolepá a nad očekávání vydařená akce Indian Riders Fest Budweis 2019 je minulostí a výherce z Holandska s motocyklem brázdí tamní silnice.

Team

Majitel / Výherce Arno Geertsema
Výroba VMP Motorcycles
Klempířské práce VMP Motorcycles
Motor Scout Sixty
Výfuky Crusher
Lak nádrž originál, zbytek VMP
Rukojeti Custom Chrome
Designové prvky VMP Motorcycles
Řidítka + stupačky Doplňková Cross
Osvětlení Highsider
Sedlo čalouník Hasky
Kola upravená originál, osazená retro pneu Shinko
Obrábění Fred Žižka
Návrh, výkresy, kompletace: VMP Motorcycles